AmigaOS 3.9 logo

Strona główna
Co nowego?

O FAQ...
Wprowadzenie

Skróty

Podpowiedzi do instalacji
Operacje na ikonach
Kompatybilność
Operacje na dyskach i plikach
Aplikacje internetowe
Skróty klawiaturowe
Nieudokumentowane możliwości
Oprogramowanie dodatkowe
Różności
Znane błędy

Regulacje prawne

Skróty

Skrót Rozwinięcie Komentarz
S-S Startup-Sequence Plik Startup-Sequence znajdujący się w katalogu SYS:S/ zawiera polecenia AmigaDOS, wykonywane przy starcie systemu oraz polecenia konfigurujące urządzenia i programy. Ten plik jest wykonywany za każdym razem gdy uruchomisz lub zresetujesz komputer. Jeśli to nie jest konieczne, nie powinieneś modyfikować tego pliku.
U-S User-Startup Plik User-Startup znajdujący się w katalogu SYS:S/ zawiera Twoje własne ustawienia, polecenia rezydentne i przypisania dla urządzeń logicznych. Jeśli ten plik istnieje, zostanie automatycznie wykonany przez S-S.
W-S WBStartup Katalog znajdujący się na dysku SYS:, w którym przechowywane są ikony programów, które mają być uruchamiane przy starcie Workbencha.
RTG ReTargetable Graphics Przeważnie programowy pakiet sterowników przeznaczony do obsługi układów graficznych; najczęściej kart graficznych, ale niekoniecznie (istnieje sterownik dla systemu CyberGraphX v3 dla kości AGA przeznaczony dla Amig wyposażonych w procesor PowerPC [Tony])
P96 Picasso96 Shareware'owy pakiet RTG
CGX CyberGraphX Komercyjny pakiet RTG (v3 jest freeware, v4 jest komercyjna) [Robert Reisweig]
HDD Hard Disk Drive Dysk twardy
RDB Rigid Disk Block Pierwszych kilka bloków dysku twardego zawierające ważne informacje na temat napędu: takie jak podział partycji, używany system plików
NSD New Style Device Aby uzyskać więcej informacji, zobacz rozdział Operacje na dyskach i plikach
FFS Fast File System Standardowy system plików Amigi. Wersja dla OS3.5 to v45. Informacja: "TD64" FFS v44 jest to FFS v40 z łatką i nie jest to oficjalne uaktualnienie! [Heinz Wrobel]
PFS Professional File System Komercyjny system plików, niekompatybilny z FFS
SFS Smart File System Aktualnie darmowy system plików, niekompatybilny z FFS